Záchrana dat

Záchrana dat

Máte nepřístupná data? Zachráníme a obnovíme data ze všech typů datových médií i operačních systémů! Kontaktujte nás na pave at cpx.cz

Průběh záchrany dat

1. Příjem zakázky

2. Diagnostika

Diagnostika vadného média určí závadu, časovou náročnost a cenu za obnovu požadovaných dat. O výsledku diagnostiky jste informováni telefonicky na Vámi zvolené telefonní číslo do dvou hodin od odevzdání média k diagnostice. (diagnostika do 2 hodin pouze při předání na centrále)

3. Záchrana dat

K záchraně Vašich dat přistoupíme okamžitě po odsouhlasení ceny a doby potřebné k jejich záchraně. V případě, že je stanovená doba pro Vás příliš dlouhá, máte možnost zvolit si jednu z našich expresních-rychlých realizací. Jestliže pro Vás čas nehraje roli a jedná se Vám spíše o cenu, máme pro Vás připraven režim EcoHelp. Pokud nezvolíte režim realizace, zakázka je realizována v standardně v režimu DATAHELP.

4. Kontrola zachráněných dat

Po úspěšné záchraně dat máte možnost data před samotným kopírováním na nové médium zkontrolovat. Zašleme Vám File list na Vámi zvolenou e-mailovou adresu, kde si můžete zkontrolovat, jestli námi zachráněná data jsou ta, která chcete.

5. Kopírování

Po kontrole a případné selekci dat dojde ke kopírování na Vámi zvolené datové médium. CD a DVD jsou po dvou kusech poskytnuty zdarma. Je možné Vám také zapůjčit médium (za finanční zálohu) nebo si data stáhnout z našeho FTP serveru.

6. Předání dat

O ukončení záchrany dat Vás budeme informovat telefonicky nebo e-mailem. Dle výběru si budete moct obnovená data vyzvednout osobně, nebo Vám budou zaslána na uvedenou zasílací adresu.

7. Platba jen v případě úspěšné obnovy dat.

Proč Datahelp?

Svoz a diagnostika zdarma
Platíte jen za úspěšnou záchranu dat
Vysoká úspěšnost
Zkušenosti od roku 1998
Umíme i Apple (iPhone, iPad, iMac, Macbook)
Jsme nezávislí na platformě: Android, Win, Linux, Novell, Mac OS

 

Záchrana dat ze všech typů datových médií

  • harddisk, externí disk
  • paměťová SD karta, flash disk (USB)
  • interní paměť telefonu, tabletu (Android, iOS)
  • iPhone, iPad, MacBook, iMac (Apple)
  • RAID pole
  • NAS úložiště

Záchrana dat – úspěšnost v závislosti na příčině ztráty dat

Ztráta dat z poškozeného média ale nemusí být definitivní, dobře provedená záchrana se v případě včasného zásahu s velkou pravděpodobností podaří. Příčin selhání může být několik:

  • může jít o fyzické poškození (vadné sektory na disku, zadřená ložiska, poškození ploten disku, poškození elektrickým proudem,
  • nebo jde o příčiny softwarové, které se často týkají poškození souborového systému, pádu operačního systému nebo nákazy virem.

Příčin existuje ale mnohem víc; každé selhání je svým způsobem unikátní a předchází mu rozličné poškození. Včasným rozpoznáním selhání média a volbou správného postupu se šance na úspěch významně zvětší.

Médium úspěšnost záchrany více o úspěšnosti
Harddisk a externí harddisk 95 – 100 % více
Flash disk 98 – 100 % více
SD karta 98 – 100 % více
Raid pole 95 – 100 % více
SSD disk 98 % více